המזרח, מסתבר, לא כל כך רחוק...

"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה כמה רחוק הוא יכול להגיע..." אלברט איינשטיין.
בספטמבר 2016 מירית חביב, אמא יחידנית בת 47 אמרה שלום למשפחה ולחברים, נפרדה מהעבודה, סגרה את הבית, לקחה את שני הבנים שלה, אז בני 7 ו- 10, וטסה איתם לשמונה חודשים למזרח הרחוק.
מה שהחל כטיול משפחתי הפך לחוויה מעצימה לשלושתם ביחד ולכל אחד לחוד: מה קורה לילד כשהוא פוגש תרבויות אחרות? איך מוצאים פרטיות בסיטואציה של 3 אנשים יחד 24 שעות ביממה, 240 יום רצופים? איך מסבירים היום לילד שאפשר להיות מאושרים גם כשגרים בכפר נידח בלי מים וחשמל, ואיך משכנעים אותו לאכול אוכל מקומי? איך שורדים נסיעה של 15 שעות באוטובוס ואיך חוזרים לשגרה אחרי חוויה כזו, הן רק קמצוץ קטן מהסיטואציות איתן התמודדה מירית לפני, תוך כדי ואחרי המסע.

בהרצאה סוחפת, מלאת עניין והומור והמשולבת בתמונות מרהיבות, מתארת מירית את המסע החיצוני והפנימי שעברו, מטבלת בסיטואציות משעשעות ולא מתעלמת מהמצבים, הדילמות והקשיים הכרוכים במסע שכזה. ברגש רב היא פורסת לפנינו את המסע שלה פנימה ואל מול הבנים, את הדרך שכל אחד מהם עבר ואת החיבור החזק והיציב שיצרה ביניהם החוויה כולה.
בהרצאתה מוכיחה מירית כי לטיול הגדול אפשר לצאת בכל גיל, מראה כי החיים ממש לא נעצרים כשמגיעים ילדים, משלבת כלים פרקטיים להתמודדות עם שינוי והסתגלות לאתגרים משתנים, מוסיפה טיפים למי שחולם על טיול שכזה ומעל לכל מהווה השראה אמיתית לאומץ, אימהות ומשפחה.

מאז שחזרה מעבירה מירית הרצאות מרתקות הן על המסע האישי שלהם והן על המדינות בהן ביקרו: תאילנד, וייטנאם, לאוס, קמבודיה, הונג קונג, הפיליפינים, הודו ומדינות מרתקות נוספות, בהוטן ובורמה.

בהרצאות סוחפות, מלאות עניין, הומור והמלוות בתמונות מרהיבות, מתארת מירית את המסע החיצוני והפנימי שעברו, לוקחת אותנו למסעות במדינות השונות והמיוחדות כל כך בהן טיילו ופותחת לנו צוהר אל עבר המזרח הרחוק.
ניתן להזמין הרצאה בודדת או כסדרת הרצאות. *

הרצאה