ד"ר גיל סתיו

אקולוג, מומחה למזיקים

ד"ר גיל סתיו

אני בעל ניסיון רב במגוון נושאים ביולוגיים. התמחיתי באקולוגיה-אבולוציונית ובמגוון נושאים אנטומולוגיים (חקר חרקים) וכיום אני נחשב לאחד המומחים ליתושים בארץ. סיימתי את שלושת תאריי במחלקה למדעי החיים באוניברסיטת בן-גוריון. ערכתי והשתתפתי במחקרים רבים על יתושים ושאר הדיירים במקווי מים זמניים (שלוליות, גבים ועוד) ועל חרקים נוספים.

ניסיוני כמרצה נובע משנים של הדרכה בחברה להגנת הטבע, בצבא ובאוניברסיטה. בין הקורסים האוניברסיטאיים שהדרכתי היו גם מבוא לזואולוגיה, ביולוגיה של התא, מבוא לאקולוגיה, אנטומולוגיה, הידרו-ביולוגיה, אקולוגיה של שמירת טבע ועוד. בחברה להגנת הטבע הדרכתי במסגרת חוגי סיור. כיום נותן הרצאות מקצועיות בתחום הדברת מזיקים והרצאות של מדע פופולרי להנאה והעשרה.

לאכול חסה, סטייק או את הלב?!

ההרצאה עוסקת בתזונה האנושית בראייה אקולוגית-אבולוציונית.
בשנים האחרונות מופיעות כתבות אינספור המצדדות באורח חיים צמחוני בקרב בני אדם ורבות אחרות המתנגדות לו. כיצד אני כאקולוג-אבולוציוני רואה את פני הדברים. מצד אחד האקולוגיה אמונה על חקר התנהגות בעלי החיים ובכלל זה התנהגות שיחור מזון. מצד שני האבולוציה בודקת למה התפתחו בעלי חיים ממינים שונים ומהי ההתנהגות או התזונה שתעניק להם את מירב הסיכויים לשרוד ולהעמיד צאצאים. בהרצאה זו אני נותן כלים לחשיבה עמוקה יותר בנושא.

צרו קשר עם המרצה

050-5656530